جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قالب قرنیز بتنی و قالب قرنیز پل تسکو نماد استحکام، زیبایی و تنوع در کاربرد

معرفی قالب قرنیز بتنی

بسیاری از قطعات بتنی به علت نوع کار کرد و شرایط پروژه امکان بتن‌ ریزی درجا را ندارند، به همین دلیل باید قطعه در کارگاه بتن ریزی شده و بعد از گیرش نهایی به محل پروژه انتقال داده شود. قرنیزهای پل پیش ساخته نیز از این دسته قطعات هستند.

قرنیزهای پل به طور دائمی به ساختار پل متصل می‌شوند و مدت زمان طولانی خدمات ارائه می‌دهند. در شکل‌ها و انداره‌های متفاوتی تولید می‌شوند. شکل‌های مختلفی بسته به نوع کاربردشان و فضایی که در آن قرار می‌گیرند دارند.
قرنیز بتنی در جاده ها، شهرها، دیواره های زیر گذر، پل‌ها، عرشه و رمپ استفاده فراوانی دارد.

از کاربردهای آن می‌توان به ایجاد استحکام بیشتر بنا، جلوگیری از تنش‌های ناشی از ضربات وارد شده و یا انقباض و انبساط پل‌ها به دلیل اختلاف دمای محیط اشاره کرد. قرنیز پل پیش ساخته امکان تولید و نصب در زمان کوتاه در شرایط جوی مختلف را داراست. قابل تولید در ابعاد مختلف است و امکان تغییر در طول و مقطع قرنیز هم امکان پذیر است.

عدم قالب بندی مناسب یکی دیگر از مشکلات نصب قرنیز درجا می‌باشد. قرنیزهای سابق را نمی‌توان در فصل سرما اجرا کرد چرا که عمل آوری بتن در محیط سرد با مشکلاتی مواجه است. همچنین کارگرها برای تعمیر قرنیزهای بتنی در محل با مشکلات ایمنی رو به رو هستند که استفاده از قرنیز بتنی پل پیش ساخته با قالب بتن خاص این مشکلات را بر طرف می‌کند. نصب سریع، افزایش کیفیت اجرا در محیط، کیفیت بالای بتن از جمله ویژگی‌هایی است که قرنیز پیش ساخته دارد.

از دیگر عواملی که موجب استفاده از قرنیز پل می‌شود، زیبایی است که به منظر جاده می‌بخشد. برای ایجاد منظری زیبا، قرنیزها باید کاملا اصولی طراز و جانمایی شوند.

همچنین با کاهش تلفات ناشی از واژگونی خودروها باعث افزایش ایمنی جاده‌ها نیز می‌گردد.

قالب قرنیز پل
پروژه ساخته شده با قالب قرنیز بتنی تسکو در یک پل

قالب قرنیز پل تسکو چیست؟

یکی دیگر از محصولات مهندسی شده و با کیفیت شرکت تسکو که در ابعاد مختلف قابل سفارش است، قالب های قسمت های پیش ساخته پل به نام قرنیز پل است که این نوع در دسته قالب بتن خاص قرار دارند. قالب‌های قرنیز پل پس از طراحی دقیق توسط مهندسان تولید می‌شود و پس از ساخت، جوش کاری مورد نیاز توسط جوشکار انجام شده و قبل از بتن ریزی داخل قالب باید روغن پاشی انجام گیرد.

از نکات حائز اهمیتی که باید به آن توجه داشت، افزایش ضریب تکرار استفاده از این قالب‌ها می‌باشد که تولید کننده قالب قرنیز پل با استفاده از ورق‌های مناسب در این نوع سیستم قالب بندی این مشکل را رفع می‌کند.

سیستم قالب قرنیز بتنی به طور گسترده ای در پل‌ها و روگذرها استفاده می‌شود. این انتخاب به محافظت از زیرساخت‌ها و بهبود ظاهر پروژه کمک می‌کند و ظاهر زیبا و هویت منحصر به فردی به پل‌ها می‌دهد.

امکان آسیب رسیدن به قرنیز پیش ساخته در هنگام تولید و بارگیری بسیار بالا است. به همین خاطر نحوه چیدمانشان باید به صورتی باشد که به قطعات فشار زیادی وارد نشود و احتمال خورد شدن به حداقل برسد.
لابه لای قرنیزهای بتنی پیش ساخته از قطعات چوبی استفاده می‌شود تا از وارد شدن ضربه به قرنیز جلوگیری کنند و سالم به محل پروژه برسند.

طراحی قالب قرنیز
قالب قرنیز طراحی شده در واحد طراحی مهندسی شرکت تسکو

نصب قرنیز چگونه انجام می‌شود؟

در ابتدا باید محل پروژه توسط افراد ماهر بازدید شود، تا نوع زیرسازی برای قرنیزها انتخاب گردد و عملیات زیر سازی قرنیز بعد از تعیین نوع آن انجام گردد.

از موارد دیگری که هنگام نصب قرنیز باید مورد توجه قرار گیرد نوع جرثقیل استفاده شده در محل اجرا است. زیرا بسته به محیط اجرا باید دید چه نوع جرثقیلی مناسب است و در محیط امکان استفاده از آن باشد.

قیمت قالب قرنیز تسکو

هزینه نهایی قیمت قالب قرنیز به قیمت روز آهن و کیفیت ساخت محصول بستگی دارد. قیمت قالب قرنیز بتن باتوجه به کاربرد و پروژه متفاوت است. برای دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت قالب بتن قرنیز با کارشناسان فروش و فنی تسکو تماس بگیرید.
کارشناسان تسکو باتوجه به نوع پروژه، برای استحکام، زیبایی و کاربردهای خاص به شما مشورت می‌دهند.

مهندس زمانی
مدیر فروش
0912-8888904
zamani@teskoco.com