جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قالب‌ پلی وود (چوبی)

تسکو نماینده فروش قالب‌ پلای وود ULMA در ایران

شرکت تسکو نماینده انحصاری فروش محصولات ULMA اسپانیا در ایران است. همچنین تسکو عرضه کننده قالب‌ پلای‌وود (Plywood) ساخت اولما در ایران می‌باشد. تسکو تنها تولید کننده ایرانی است که در زمینه تامین تجهیزات قالب‌بندی پلی وود فعالیت دارد. پلای‌وودهای مصرفی این شرکت از کشور فنلاند تامین می‌شود و پلای‌وود فنلاندی بهترین و با کیفیت ترین در دنیا می‌باشد. کلیه پشت‌بند‌ها و متعلقات قالب‌بندی مربوط به این سیستم بسیار با کیفیت و دارای استانداردهای اروپا می‌باشد.

تسکو نماینده ULMA در ایران
قالب چوبی - پانل پلی وود - بتن اکسپوز
قالب چوبی - پانل پلی وود - بتن اکسپوز
مهندس فرزین فروغی راد- تسکو نماینده کمپانی ULMAدر ایران
مهندس فرزین فروغی راد- تسکو نماینده کمپانی ULMAدر ایران
تسکو - قالب پلای وود (چوبی) هتل فرشته پاسارگاد
تسکو - قالب پلای وود (چوبی) هتل فرشته پاسارگاد

مشخصات فنی قالب پلی وود

پلای‌وود یک متریال ایده‌آل برای اجرای قالبندی بتن است. پلای‌وود سطوح صاف تولید می‌کند. همچنین می‌تواند به طور مکرر مورد استفاده قرار‌گیرد. پانل‌های پلای‌وود از چوب چند لایه است که توسط چسب و تحت فشار به یکدیگر متصل‌می‌شوند. در نتیجه ضدآب می‌شوند. برخی از پانل‌های دارای ضریب تکرار تا 20 برابر یا بیشتر هستند. پانل‌های نازک‌تر می‌توانند به راحتی برای فرم های منحنی و قوسی خم شوند. پلای‌وود سبک است و به راحتی از سطح بتن جدا می‌شود. با اره بریده می‌شود و با چسب یا پیچ و میخ به یکدیگر متصل می‌شوند. پلای‌وود‌های ویژه قالبندی از یک لایه فیلم صاف و مقاوم در یک طرف یا دوطرف تشکیل می‌شود و معمولا پس از هر مرحله بتن‌ریزی می‌بایست تمیز و به روغن آغشته شود تا برای مرحله بعد آماده استفاده‌ شود.

جهت افزایش مقاومت پلای‌وودها در قالبندی از پشت‌بندهای چوبی یا فلزی استفاده می‌شود و با توجه به کاربرد و نوع استفاده با تجهیزات و ملحقات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جزئیات اجرایی قالبهای پلای وود

قالب بتن پلی وود_ هتل پاسارگاد
پانل پلای وود - فریم لس
تسکو- تجهیزات قالبندی پلای وود ULMA در ایران
پانل پلای وود - فول فریم

قالب‌های پلای‌وود یا رویه چوبی برای اجرای کلیه المان‌های سازه‌ایی از قبیل فونداسیون – دیوار – ستون و تیر و دال‌های بتنی کاربرد دارد و بر اساس آن به دو گروه کاربردی تقسیم می‌گردند:

قالب‌ پلای وود فریم لس

این سیستم از ترکیب شیت‌های پلای‌وود با الوار‌های چوبی Timber H20 و همچنین سایر تجهیزات و اتصالات اعم از گیره‌ها – بولت – مهره – قلاب و…تشکیل می‌گردد. معمولا سیستم فریم لس جهت قالب‌بندی سطوح با شکل نامنظم و غیر استاندارد استفاده می‌گردد و بسیار اقتصادی است. به سهولت می‌توان رویه چوبی قالب یا همان پلای‌وود را تعویض نمود. یکی از مشکلات این روش تماس آب با جداره‌های پیرامون قالب است که باعث نفوذ و تخریب پلای‌وود می‌شود.

قالب‌ پلای وود فول فریم

در سیستم قالب‌های پلای‌وود فول فریم پانل‌ها سبک‌وزن و قابل‌حمل توسط جرثقیل با ابعاد مختلف هستند. این سیستم به ویژه برای پروژه‌های ساختمانی بزرگ و مسکونی و همچنین ساخت‌و‌ساز در ساختمان‌های مرتفع مناسب است. پانل متشکل از یک فریم مقاوم فلزی (آهن گالوانیزه یا رنگ) و یا آلومینیوم است که شیت پلای‌وود در داخل آن قرار‌می‌گیرد. و محل اتصال توسط چسب درزگیر کاملا آب بند می‌شود.معمولا این سیستم نیاز به پشت بند اضافه ندارد مگر جهت تشکیل پانل‌های بزرگتر که در محل اتصال از واسطه یا ویلر استفاده می‌گردد. امکان تعویض رویه وجود‌دارد اما این کار می‌بایست در محل کارخانه سازنده به کمک ابزار خاص انجام شود. نسبتا گران‌تر است اما دوام بیشتری دارد.

پروژه‌های مرتبط شرکت تسکو با قالب‌های پلی وود

دو پروژه شاخص سازه بتنی که در شهر تهران با استفاده از تجهیزات قالب‌بندی پلای‌وود و چوبی اجرا گردید، در زیر به شما معرفی می‌گردد:

پروژه پردیس سینمایی ملت - تهران

پیمانکار: شرکت نیکان نیرو

پروژه هتل پاسارگاد فرشته-تهران

پیمانکار: شرکت ایستافر

+ بازدید از صفحات آپارات و یوتوب شرکت تسکو تولیدکنندۀ برتر قالب بتنی و داربست در ایران

مهندس زمانی
مدیر فروش
0912-8888904
zamani@teskoco.com