جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سیستم دسترسی صنعتی

دسترسی ایمن و سریع یک فاکتور مهم در مقوله تعمیرات و نصب تجهیزات صنعتی می‌باشد. معمولا واحدهای مکانیکال و تعمیرات در صنایع مختلف اعم از فولاد – نفت و گاز – برق و نیروگاه و…. در زمان محدود می‌‍‌باید نسبت به انجام تعمیرات در دوره‌های اورهال یا شات‌دان اقدام نمایند.

در صنایع مختلف سیستم دسترسی زودبست خیلی کاربرد دارد. ایجاد سکوهای‌کار و برجک‌های‌متحرک یکی از پرکاربرد ترین سیستم‌های دسترسی در بخش تعمیرات و نگهداری تجهیزات صنعتی می‌باشد.

داربست‌های آویز و پل‌های ارتباطی در مکان‌هایی ایجاد می‌شود که تجهیزات صنعتی در موقعیت‌های خاصی قراردارند و نمی‌توان دسترسی از روی زمین برقرار‌نمود. کلیه دسترسی‌های صنعتی جهت تعمیر و نگهداری تجهیزات با سیستم زودبست قابل‌اجرا می‌باشد. 

تسکو - دسترسی صنعتی زودبست
دسترسی صنعتی زودبست
تسکو - زودبست سیستم دسترسی داربست هواپیما بویینگ 737 آسمان
سیستم دسترسی داربست هواپیما بویینگ 737 آسمان
ulam - تسکو و اولما داربست و دسترسی پلیمر آریاساسول
داربست و دسترسی پلیمر آریاساسول
تسکو - داربست زودبست دسترسی داخل مخازن پتروشیمی بندر امام
دسترسی داخل مخازن پتروشیمی بندر امام

مزایای استفاده از سیستم دسترسی زودبست

1- قابلیت تطابق با فرم های مختلف تاسیسات و پوشش تمامی فضاها 

2- وجود پایه های قابل رگلاژ جهت استفاده در سطوح شیبدار ویا دارای اختلاف ارتفاع

3- ظرفیت باربری بالا در تحمل وزن تجهیزات که برای نصب بروی آن قرار می گیرد 

4- ایجاد بازشو با دهانه های بزرگ جهت عبور و مرور وسایل نقلیه به جرثقیل های متحرک

5- نصب هندریل و زیرپایی فلزی ضد لغزش و نردبان در کلیه ترازها

6 – سرعت در مونتاژ و دمونتاژ توام با ایمنی گروه نصاب

جزئیات اجرایی

سقف موقت یا پلتفرم کارگاهی

زودبست یک ابزار مناسب جهت پوشش راهرو یا سطوح محدود می‌باشد که به عنوان سقف موقت یا پلتفرم کارگاهی استفاده می‌شوند و به سرعت مونتاژ و اماده بهره‌برداری قرار می‌گیرد و همانند یک سازه دایم دارای مقاومت کافی در برابر نیروهای ثقلی و جانبی همانند باد و زلزله را دارا می‌باشد.

تسکو - فضای موقت سر پوشده و سقف موقت کارگاهی زودبست
فضای موقت سر پوشیده و سقف موقت کارگاهی
تسکو - داربست نما و دسترسی با سکوهای کار هتل ایران مال
سکوهای کار هتل ایران مال

داربست‌های آویز یا معلق

در شرایطی امکان دسترسی از روی زمین میسر نیست. معمولا فضای کافی بین تاسیسات وجود ندارد که، امکان نصب پایه‌ها وجود داشته‌باشد. به همین دلیل ترجیح داده می‌شود دسترسی معکوس انجام شود.

 داربست‌های آویز به لحاظ ایمنی و ایستایی بسیار مهم و حائز اهمیت است. بالانس یا تعادل داربست معمولا به روش وزنی است. 

تسکو- داربست آویز و معلق زودبست
داربست آویز و معلق
داربست و دسترسی پروژه پلیمر آریاساسول
داربست پلیمر آریاساسول

دسترسی به سطوح مختلف

معمولا در سایت‌های صنعتی به خصوص نفت و گاز که در ترازهای مختلف لوله و تاسیسات خاص عبور می‌کند. برای دسترسی به این سطوح با ترکیب سکوهای‌کار و پلکان‌های موقت کارگاهی براحتی می‌توان مستقر‌شد.

تسکو- داربست صنعتی زودبست
داربست صنعتی
تسکو - سیستم دسترسی صنعتی زودبست پتروشیمی بجنورد
زودبست پتروشیمی بجنورد
تسکو- داربست صنعتی زودبست
داربست صنعتی زودبست
تسکو- داربست صنعتی زودبست
داربست صنعتی
تسکو- داربست صنعتی زودبست
نقشه فنی زودبست

*پروژه‌های مرتبط

سه پروژه شاخص دسترسی صنعتی زودبست که در سایت های صنعتی توسط شرکت تسکو نصب و مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌است، در زیر به شما معرفی می‌گردد:

پروژه تعمیرات هواپیما بویینگ ۷۷۷ آسمان

هواپیمایی آسمان به منظور اورهال یک دستگاه جت بویینگ ۷۳۷ از سیستم دسترسی صنعتی زودبست استفاده‌نمود. تسکو توانست طراحی سازه داربست را به گونه‌ایی انجام دهد که حتی در یک نقطه هم به بدنه هواپیما متصل نگردد و در عین حال دسترسی کامل به همه قسمت‌های بدنه مقدور و میسر باشد .سیستم زودبست بسیار ایمن بوده و هیچ مشکلی در طول اجرای پروژه به وجود نیامد. از پلکان‌های موقت کارگاهی جهت عبور و مرور پرسنل استفاده‌گردید و از براکت‌های زودبست جهت کنسول و طره جهت نزدیک‌شدن به هواپیما در بدنه سازه‌ایی داربست مورد استفاده قرار‌گرفت.

پروژه پلیمر آریا ساسول

شرکت پلیمر آریاساسول از ابتدای بهره‌برداری از سال ۱۳۸۷ با سه محصول اصلی اتیلن، پلی اتیلن سبک، پلی اتیلن سنگین و محصول فرعی سی‌تری‌پلاس با ظرفیت اسمی ۱۶۹۰ هزار تن در سال به تولید محصولات پتروشیمی می‌پردازد. این شرکت به منظور تعمیرات و انجام امور اورهال از محصولات سیستم دسترسی زودبست استفاده می‌نماید. شرکت تسکو با همکاری کمپانی اولما اسپانیا نسبت به تامین تجهیزات دسترسی از جمله پلکان موقت کارگاهی و سکوهای کار و زیرپایی فلزی گالوانیزه اقدام نموده‌است.

پروژه پتروشیمی بجنورد - خراسان

این مجتمع در ۱۷ کیلومتری جاده اصلی بجنورد – شیروان، در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار شامل ۳۰ هکتار محوطه‌های صنعتی، ۴۰ هکتار محوطه‌های عمومی و غیرصنعتی و ۱۳۰ هکتار فضای سبز احداث‌گردیده و با ۹۳۹ متر ارتفاع از سطح دریا در موقعیت ۳۷ درجه و ۳۱ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۳۰ دقیقه طول شرقی قرار گرفته‌است. پتروشیمی بجنورد یک مجتمع تولیدی مواد پتروشیمیایی در زمینه تولید آمونیاک, کود اوره و ملامین می‌باشد . خوراک اصلی این مجتمع گاز طبیعی بوده و از شبکه سراسری گاز (خانگیران) تامین می‌شود.

بازدید از صفحات آپارات و یوتوب ما

 

مهندس زمانی
مدیر فروش
0912-8888904
zamani@teskoco.com