جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اجرای سازه مخزن آب بتنی

این نوع سازه بتنی علاوه بر نگهداری آب، در تصفیه آب و فاضلاب، مخازن نفت، مخازن متعادل سازی و … نیز کاربرد دارد. از مسائل مهم در هنگام اجرا سازه مخزن آب بتنی، روش آب‌بندی آن و مقاومت و دوام بتن است. سازه بتنی آب باید به گونه‌ای اجرا شود که در مقابل فشار آب، بخش‌های مختلف بتن از یکدیگر جدا نشوند و باعث نشستی آب شود. مخزن بتنی از میلگرد ها و بتن مقاوم ساخته می‌شود که می‌توان برای پایداری بیشتر از افزودنی بتن نیز استفاده کرد.

طراحی سیستم قالب‌بندی سازه مخزن آب بتنی

با توجه به خاص بودن کاربری این نوع سازه‌ها جهت اجرای آن نیاز به قالب‌های سفارشی بتن است. به طور مثال در سازه مخزن آب پروژه میدان نفتی رومیله نیاز به طراحی قالب‌های خاص بتن از جمله:  قالب کنج و سر ستون بوده است.

این سازه بتنی دارای دیوارهایی با زوایای غیر قائم بوده است. که جهت اجرای دقیق‌تر سازه مهندسان تسکو قبل از شروع تولید قالب‌های کنج، نقشه سه بعدی آن‌ها را به شرکت پیمانکار ارائه کردند. سپس نقشه چیدمان کلی با استفاده از قالب مدولار ارائه شد.نمونه‌ای از طرح و نقشه‌های انجام شده در ادامه آورده شده است.

ارائه داربست مدولار و نقشه چیدمان جهت اجرای سازه مخزن آب

طراحی کفراژ سازه مخزن آب نیز توسط مهندسان تسکو انجام شد. داربست چکشی کاپلاک جهت اجرای کفراژ استفاده گردید. جهت براورد تعداد اقلام داربست، نقشه چیدمان قبل از خرید مشتری جهت تایید ارائه گردید.

همچنین برای بتن‌ریزی دیوارها در ارتفاع از سیستم ایمن زودبست جهت اجرای سکوی کار پیشنهاد شد. تجهیزات و متعلقاتی از جمله جک‌های شاقول کننده، زیرپایی های فلزی، سکوی بتن‌ریزی، سولجر و … جهت اجرای بتن‌ریزی و قالب‌بندی توسط کارخانه تسکو تامین شد.

توسعه یکی از میدان‌های نفتی غول پیکر جهان توسط بریتیش پترولیوم

میدان نفتی رمیله در سال 1953 کشف شده است که در حال حاضر یک سوم از نفت عراق را تولید می‌کنید. تولید این میدان از سال 2010 میلادی آغاز شده است و ظرفیت تولید آن 1.2 میلیون بشکه در روز است. طبق گزارش بریتیش پترولیوم (BP) رومیله سومین میدان نفتی بزرگ جهان است. میدان نفتی رمیله هم اکنون متعلق به بریتیش پترولیوم(38%)، شرکت ملی نفت چین (37% )و وزارت نفت عراق (25%) است.

رومیله یک میدان نفتی عظیم است، برای تداوم نوسازی و رشد تولید در آینده با شرکت‌هایی از جمله (BP) همکاری می‌کند. این میدان در 10 سال گذشته تغییراتی داشته است. از جمله حفر 385 چاه تازه، تصفی خانه آب و یک نیروگاه جدی 150 مگاواتی برق که برق میدان را تامین می‌کند.

طراحی قالب‌بندی دیوار و سکوی بتن‌ریزی پروژه مخزن آب رومیله
طراحی سیستم قالب‌بندی دیوار و سکوی بتن ریزی در ارتفاع

 

ستون و سر ستون سازه بتنی مخزن آب
طراحی ستون و سرستون ‌های خاص سازه بتنی مخزن آب
طراح و چیدمان داربست چکشی کاپلاک
طراحی و چیدمان داربست مدولار کاپلاک

 

تولید قالب فلزی جهت اجرای سازه بتنی در رومیله عراق
تامین سیستم و تجهیزات قالب‌بندی سازه بتنی مخزن آب در میدان رومیله توسط شرکت تسکو

 

تصفیه خانه
تامین قالب‌بندی پروژه مخزن آب میدان نفتی

 

اجرای سازه مخزن آب با قالب بتن تسکو
اجرای سازه مخزن آب میدان رومیله در عراق

 

تامین و طراحی سیستم قالب فلزی سازه مخزن آب پروژه
تامین و طراحی سیستم قالب فلزی سازه مخزن آب پروژه میدان رومیله عراق

 

مهندس زمانی
مدیر فروش
0912-8888904
zamani@teskoco.com