جک سقفی چیست؟

جک سقفی جهت کفراژبندی سقف‌ها اعم از دال‌های بتنی و تیرچه بلوک استفاده می‌گردد. جک‌های سقفی در سه تیپ تولید می‌گردند:

۱- جک ۳ متری

۲- جک ۳/۵ متری

۳- جک ۴ متری

حداکثر باربری جک‌های فوق ۱۵۰۰ کیلوگرم می‌باشد. پیچ‌های تنظیم جک‌های سقفی شرکت تسکو از نوع رولینگی می‌باشد و رزوه‌های آن توسط پرس و بدون براده‌برداری ساخته‌می‌شود. این نوع رزوه مقاومت بیشتری در مقابل نیروی برشی و سایشی دارد. جهت کفراژبندی زیر تیره‌های بتنی با اتصال سرجک تی‌شکل بر روی جک‌های سقفی قالب‌بندی راحت‌تر می‌شود. استفاده از جک ساختمانی در کفراژبندی‌های ارتفاع‌های بیش از ۴ متر پیشنهاد نمی‌گردد و در این مورد استفاده از داربست‌های مدولار به لحاظ فنی بهتر است. 

جک-سقفی-11
جک‌های سقفی آماده تحویل
جک-سقفی-10
جک سقفی تولید شده در کارخانه

مشخصات جک سقفی

لوله داخلی این جک‌ها به قطر ۵ سانتی‌متر و لوله بیرونی آن به قطر ۶ سانتی‌متر می‌باشند و ضخامت ورق هر دو لوله ۲/۵ میلی‌متر می‌باشد.

نقشه فنی جک سقفی تسکو
نقشه انفجاری جک سقفی
نقشه فنی جک سقفی تسکو
نقشه فنی جک ساختمانی
نقشه جک-سقفی-12
نقشه فنی جک
نقشه جک-سقفی-13
نقشه‌های فنی مربوط به جک ساختمانی

کاربرد جک سقفی

جک ساختمانی کاربردهای مختلف و فراوانی دارد و یکی از تجهیزات ضروری در پروژه‌های عمرانی هستند. این نوع جک‌ها در تمام  ساختمان‌سازی‌ها لازم است و فرقی نمی‌کند که، شما می‌خواهید یک ساختمان دو طبقه و یا یک برج چندین طبقه بسازید. این محصول در ساختمان  برای ثابت نگه داشتن و تحمل وزن سقف تا پایان ساخت یک  طبقه استفاده می‌شود. به طور کلی می‌توان کاربرد اصلی جک ساختمانی را نگه‌داشتن سقف به طور موقت دانست.

جک ساختمانی در ضخامت‌های مختلفی تولید و ساخته‌می‌شود، بنابراین توجه داشته‌باشید اگر نیاز به یک جک ساختمانی با قدرت تحمل بالایی دارید باید جکی با ضخامت و قطر بالاتری انتخاب کنید. پس قبل از خرید جک سقفی باید میزان وزن و باری که به جک وارد می‌شود را محاسبه کنید. نکته دیگری که در هنگام انتخاب و خرید جک سقفی باید به آن توجه کنید وزن جک است. جک‌ها به دو صورت سبک و سنگین ساخته‌می‌شوند. همانطور که مشخص است جک‌های سبک تحمل وزن کمتری دارند در صورتی که جک‌های سنگین وزن، فشار بالایی را تحمل می‌کنند.

جک‌های ساختمانی قدرت و تحمل  بالایی دارند و می‌توانند به راحتی وزن و فشار سقف را تحمل کنند اما چیزی که برای جک ساختمانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است مرغوبیت و کیفیت محصول است چرا که جک باید بتواند فشار سقف را تحمل کند و در زمین‌های سست ثابت بماند و فرو نرود.

توجه به این نکات در هنگام خرید جک می‌تواند بسیار مهم و موثر باشد چرا که انتخاب اشتباه جک سقفی می‌تواند خسارات جبران ناپذیری برای سازه ایجاد کند.

جک سقفی در پروژه_تسکو
استفاده از جک‌های سقفی در پروژه مسکن مهر گلشهر - ارومیه
جک سقفی در پروژه_تسکو
استفاده از جک در پروژه مسکن مهر گلشهر - ارومیه

*پروژه‌های مرتبط

دو پروژه شاخص مربوط به جک سقفی که توسط شرکت تسکو اجرا گردید در پایین به شما معرفی می‌گردد:

پروژه مسکن مهر گلشهر - ارومیه

پیمانکار: شرکت بن دژ کاو

پروژه مجتمع اداری پارس جنوبی - عسلویه

پیمانکار: شرکت سیویل دز

بازدید از صفحات آپارات و یوتوب ما