جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تور نجات

معرفی تور نجات و تور ایمنی

امروزه لزوم فراهم‌آوری محیط کار ایمن به منظور جلوگیری از ایجاد حوادث و پیامد‌های جانی و مالی آن به امری ضروری است. همچنین نیازمند توجه در کلیه صنایع و مشاغل تبدیل شده‌است. حوزه کار در ارتفاع نیز یکی از بخش‌هایی است که در آن افراد با خطرات زیادی روبرو هستند. به موجب آن تمهیدات متفاوتی از جمله تور نجات برای رویارویی با این خطرات پیش‌بینی می‌شود.

تولید و توسعه تور ایمنی توسط کمپانی TSS(Total Safety Solution ) نتیجه یک مطالعه جامع در حیطه مشکلات مرتبط با ایمنی و استقرار افراد می‌باشد. این محصول برای جلوگیری از سقوط افراد، اجسام و ایجاد حادثه در سایت‌های مختلف ساختمانی و صنعتی یک ضرورت بحساب می‌آید.

به منظور پاسخگویی به گستره وسیعی از نیازها و الزامات ایمنی شرکت تسکو این محصول را در سه نوع مجزا با مشخصات و کاربری‌های متفاوت عرضه می‌کند. عبارتند از:

بکارگیری تورنجات در پروژه مجتمع آبشار
بکارگیری تور نجات تسکو در پروژه مجتمع آبشار
بکارگیری تورنجات تسکو در پروژه مجتمع آبشار-2
تور نجات در پروژه آبشار

تور نجات TSS

همانگونه که از نام این محصول پیداست، این نوع تور کنسولی با بهره‌گیری از یک فریم فلزی که بر روی آن نصب می‌شوند. همچنین قابلیت قرارگیری به صورت کنسولی از لبه سطح کار را دارند. صنعت ساختمان سازی یکی از بخش‌هایی است که به طور گسترده از این سیستم برای ایجاد حفاظت در برابر سقوط افراد و اجسام بهره‌می‌برد.

این دسته از تور نجات TSS با طراحی خلاقانه قابلیت تطبیق با اشکال مختلف ساختمان و انواع مختلف نما را دارند. همچنین در برابر وزش بادهای شدید به خصوص در ساختمان‌های بلند مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند. ماده اصلی سازنده این طورها یعنی پلی‌پروپیلن می‌باشد. پلی‌پروپیلن با خاصیت جذب انرژی ناشی از سقوط، افراد و اجسام سقوط کرده را به طور ایمن دربرمی‌گیرد. این محصول از پرتاب ثانویه آن‌ها نیز جلوگیری می‌نماید.

نقشه تورنجات تسکو
طرح نقشه سه بعدی تور نجات
نقشه فنی تورنجات تسکو
نقشه فنی تور نجات تسکو

تور کنسولی TSS در دونوع مختلفHD و MD به شرح زیر تولید و عرضه می‌گردند:

تور ایمنی با بارپذیری بالا (TSF-HD)

این تورها به صورت سازگار با استاندارد EN-1263-2 اروپا ساخته‌شده و متشکل از دو لایه تور با مش  60*60 میلی‌متر‌مربع و 20*20 میلی‌متر‌مربع هستند. این محصول قابلیت متوقف ساختن 100 کیلوگرم بار را در دو نقطه از هر بخش تور با فاصله سقوط حداکثر 7 متر (حدود دو طبقه) را دارند.

تور ایمنی با بارپذیری استاندارد (TSF-SD)

این تورها به صورت سازگار با استاندارد EN-1263-2 اروپا ساخته‌شده‌اند و متشکل از دو لایه تور با مش  100*100 میلی‌متر‌مربع و 20*20 میلی‌متر‌مربع هستند. این محصول قابلیت متوقف ساختن 100 کیلوگرم بار را در یک نقطه از هربخش از تور با فاصله سقوط حداکثر 7m (حدود دو طبقه) را دارند.

برتری حفاظت توسط تور نجات نسبت سایر روش‌ها

تور ایمنی با کاهش ارتفاع سقوط و جذب انرژی حاصل از سقوط سبب محافظت از افراد کاهش حوادث ناشی از کار در ارتفاع می‌شود. همچنین ایمنی افراد حاضر در زیر سطح کار را هم فراهم می‌کنند.

در اکثر مواقع تور ایمنی مزیت‌هایی نسبت به سایر تجهیزات جلوگیری‌از‌سقوط دارد. بسیاری از مقامات و مدیران ایمنی و بهداشت به تورهای ایمنی به عنوان روش برتر و مورد ترجیح برای جلوگیری از سقوط در زمان کار در ارتفاع توجه دارند.

نقشه فنی تورنجات تسکو
طرح سه بعدی تور نجات تسکو
بکارگیری تورنجات تسکو در پروژه مجتمع آبشار
نمونه تور ایمنی استفاده‌شده در پروژه آبشار

تور حفاظتی گسترده TSS

این دسته از تور ایمنی قابلیت استفاده در دو جهت مختلف برای جلوگیری از سقوط افراد و مصالح را دارند و شامل دو نوع به شرح زیر هستند:

تور ایمنی نوع S

از این دسته تورها که با ابعاد متفاوت تولید و عرضه می‌شوند، جهت ایجاد حفاظت در برابر سقوط در فضاهای باز داخل سازه (وید،چال آسانسور و…) به صورت افقی استفاده می‌شود.

تور ایمنی نوع U

این نوع تور ایمنی به صورت عمودی به یک ساختار پشتیبان متصل می‌شوند و با محصورسازی موضع کار از سقوط افراد و اجسام جلوگیری می‌نمایند.

ویژگی‌ها و مشخصات کلی تور حفاظتی گسترده

تور حفاظتی گسترده با ابعاد استاندارد 35 متر‌مربع و بیشتر هستند. این محصول جهت استفاده در دو جهت افقی و عمودی در کارگاه‌های ساختمانی و صنعتی، انبارها، پل‌ها و عملیات مختلف بر روی سقف‌ها مورد استفاده قرارمی‌گیرند.

نوع تور کلاس A2 با مش   100×100 m و ضخامت نخ 5mm تولید‌شده از جنس پلی‌پروپیلن مقاوم و خاصیت ضد UV برای جلوگیری از آسیب در برابر اشعه خورشید.

طناب محیطی بافته‌شده در قسمت محیطی تور و تست شده در رابطه با الزامات استاندارد EN-1263-1 با MBL=30KN

بکارگیری تورنجات تسکو در پروژه مجتمع آبشار
بکارگیری تور نجات تسکو در پروژه آبشار

مزیت‌های سیستم تور کنسولی TSS

تورها و اتصالات آنها به طور کامل تحت استاندارد‌های EN تولید شده‌اند.

تورهای دولایه تولیدی با مش‌های 20×20 و 60×60 (با بار پذیری بالا) یا 20×20 و 100×100 (با بار پذیری استاندارد) از جنس پلی‌پروپیتن ساخته شده‌است. این محصول به همراه یک لایه سوم (به صورت اختیاری) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساختار ضد UV برای جلوگیری از آسیب به علت تابش نور خورشید

پهنای استاندارد3/3m  یا نوع عریض با پهنای 5m.

پایدار در برابر وزش باد شدید با قابلیت اتصال از بالا و پایین جهت جلوگیری از چرخش یا انحراف ساختار.

 1 متر همپوشانی بین هر واحد نصب‌شده از تورها سبب فراهم آوری حفاظت بالاتر توسط ساختار می‌گردد.

متعلقات و لوازم با ابعاد متنوع امکان اتصال ساختار را به شکل مختلف ساختمان‌ها فراهم می‌کند.

تولید‌شده از فولاد (گالوانیزه یا با پوشش رنگ) و پروفیل‌های آلومینیومی برای تامین مقاومت و وزن مطلوب.

بکارگیری تورنجات تسکو در پروژه مجتمع آبشار
تصویری از نمای ساختمان پروژه آبشار
بکارگیری تورنجات تسکو در پروژه مجتمع آبشار-2
استفاده از تور نجات تسکو در پروژه مجتمع آبشار

بازرسی سالانه تور نجات

تمامی تورهای ایمنی تولید شده TSS به همراه 3 تگ تست ارائه شده‌اند و هرکدام از تورها دارای یک کد مخصوص است که این کد بر روی هر 3 تگ ثبت شده‌است.

استاندارد EN  استفاده کنندگان از تورهای ایمنی را ملزم‌می‌کند که تست‌های فرسودگی در برابر UV را حداقل یک بار در سال انجام‌دهند. همچنین کمپانی TSS امکانات و راهکارهای صحیح این تست‌ها را نیز فراهم‌آورد.

براساس منطقه و نوع آب و هوایی که تور ایمنی در آن‌ها مورد استفاده قرارمی‌گیرند. حدود طول عمر تورهای ایمنی بین 4-2 سال می‌باشد.

تاریخ‌های مقرر برای تست تگ‌های روی تور بر روی لیبل‌ تورهای ایمنی درج شده‌است. در صورت عدم درج این تاریخ‌ها تست‌ها باید هرماه یکبار صورت‌ گیرد.

تورهای ایمنی که در تست‌های که در تست‌های انجام شده آسیب‌ببینند یا از نظر بازرس رد شوند باید ازبین برده‌شوند.

*پروژه‌های مرتبط تور نجات و تور ایمنی

سه پروژه شاخص مربوط به تور نجات که توسط شرکت تسکو اجرا گردید در پایین به شما معرفی می گردد:

پروژه سیستم تور نجات ساختمان بانک آینده

پیمانکار: شرکت البرز تات

پروژه سیستم تور نجات مجتمع آبشار - تهران

پیمانکار: شرکت مسکن تابلیه

پروژه سیستم تور نجات ساختمان بیمه رازی

پیمانکار: شرکت البرز تات

مشاهده صفحات ما در آپارات و یوتوب

مهندس زمانی
مدیر فروش
0912-8888904
zamani@teskoco.com