جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

داربست و کفراژ

داربست و کفراژ تسکو نماد اعتماد و ایمنی

داربست مدولار چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

داربست‌های سیستم مدولار، داربست‌هایی هستند که معمولاً برای کارهای سنگین ساختمانی استفاده می‌شوند. این داربست‌ها از بریس‌های پیش ساخته هستند که، اجزا و لوازم جانبی باهم مونتاژ می‌شوند. این‌ها قطعات جداگانه استاندارد شده‌ای هستند که مجموعه‌ای از سطوح را فراهم می‌کنند که، ممکن است اجزای افقی پیش ساخته برای ایجاد یک مجموعه طراحی شده سفارشی متصل شوند.

ما در داربست‌های تسکو با پشتیبانی تیم داربست‌های ماهر و باتجربه ارائه راه حل‌های داربست با کیفیت برتر را به مشتریان خود ارائه می‌دهیم. داربست‌های مدولار ارائه شده توسط ما به دلیل قابلیت اطمینان، دوام، عمر مفید بیشتر و دقت ابعادی در بازار ایران و منطقه کاملا شناخته شده اند. با در نظر گرفتن تقاضای دقیق مشتریان، ما طیف گسترده ای از داربست‌های مدولار را ارائه می‌دهیم که مطابق با استانداردهای داربست داخلی و بین المللی طراحی شده‌است.

محصولات مدولار تسکو

داربست سیستم مدولار مورد استفاده در تسکو شامل: داربست مدولار مثلثی، داربست چکشی، جک سقفی می‌باشند. این نوع از داربست برای کفراژ‌بندی دال یا تیر و زیر سازی پل‌ها کاربرد دارد. بنابراین می‌توان در زیر سازی سازه‌های بتنی و مرتفع مانند پل‌ها و دال‌های بتنی از این نوع داربست به عنوان یک سازه ایمن به کار نمود. و به نظر خیلی از مهندسان معماری جایگزین خوبی برای جک سقفی است.

این نوع داربست نقش به سزایی در صنعت ساختمان سازی دارد و در بخش‌های غیر قابل دسترس ساختمان کاربرد زیادی دارد. پس می‌توان گفت از مهمترین کاربردهای آن کفراژبندی دال بتنی است. از دیگر کاربرد این نوع از سازه‌های معماری استفاده از آن ها موقع ساخت و ساز‌هایی با سقف های بلند با وزن بالا می‌باشد.

استفاده از سیستم داربست مدولار به چه صورت است؟

سیستم داربست مدولار نقشی اساسی در صنعت ساختمان دارد.

یکی از اصلی ترین کاربردهای سیستم داربست مدولار، بستن اسلب‌های بتونی است.

برای اتصال اجزای سیستم داربست مدولار آچار سنگین یا متفاوتی لازم نیست.

اجزای داربست به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دیگر نیازی به باز کردن و بستن افراد حرفه ای نیست و نصب و بستن آنها به راحتی توسط یک کارگر ساده انجام می‌شود.

علاوه بر این، برای حمل و نقل این داربست دغدغه‌ای ندارید و سرعت بالای نصب و پیشرفت روند ساخت از دیگر مزایای آن است.

داربست مثلثی چیست؟

داربست مدولار مثلثی با اتصال عناصرو فریم‌های مثلثی شکل می‌گیرد. این عناصر به راحتی و بدون نیاز به هیچ ابزار خاص و تکنسین‌های متخصص برای تشکیل یک داربست محکم و سبک مونتاژ می‌شوند. این نوع داربست به دلیل سبک‌بودن اجزای سازنده، نصب آسان و تحمل بار زیاد، کاربرد گسترده‌ای در اجرای انواع سقف‌های بتونی پیدا کرده‌است.

داربست مثلثی به دلیل مزایای اجرایی و اقتصادی آن برای هر سازه‌ای که به ارتفاع سطح تحمل بار نیاز داشته باشد، توصیه می‌شود.

اجزای داربست مثلثی در ارتفاع 75، 50 و 100 سانتی‌متر تولید می‌شوند. بنابراین می‌توان از این سیستم داربست در هر ارتفاعی استفاده کرد. اجزای داربست مثلثی در طرح قابلیت اتصال متناسب با هر شرایط جغرافیایی به شکل مربع و مثلث موجود هستند و می‌توانند بارگیری متفاوتی داشته باشند.

در قالب‌بندی اسلب‌ها، تیرها و سازه‌های سنگین با اسلب های بتونی خاص و بلند، استفاده از داربست به دلیل سنگینی نسبی دال‌ها ضروری است. استفاده از داربست‌های مدولار اجرای کار را تسهیل می‌کند. نصب این نوع داربست ساده است. این داربست از تعداد کمی از اجزای سازنده ساخته‌شده و به دلیل وزن کم، قابلیت نصب سریع و آسان را دارد. به دلیل شکل ساختاری، این نوع داربست دارای ظرفیت بارگیری و مقاومت بالایی دارد. این داربست می‌تواند به راحتی قابل تنظیم باشد. علاوه بر این، اجزای به راحتی و سریع پیاده می‌شوند.

چگونه از داربست چکشی استفاده کنیم؟

داربست چکشی از بسیاری جهات شباهت زیادی به سیستم‌های داربست مدولار دارند و تنها چند جزئیات در طراحی و کاربرد آنها تأثیر می‌گذارد. این داربست‌ها بر اساس جا انداختن آنها در سیستم فشار استفاده می‌شود که می‌تواند با استفاده از چکش و قفل انجام شود. بنابراین، پیمانکاران و مجریان پروژه نیازی به استفاده از پیچ و مهره یا سایر اتصالات ندارند و این می تواند کار آنها را تسریع کند.

با این حال، یکی دیگر از ویژگی‌های جالب توجه داربست چکشی، تنوع در اندازه‌های آن و اینکه الگوی استاندارد خاصی برای نصب آنها وجود ندارد. به عنوان یک پیمانکار، مدیر پروژه یا مهندس سازه، می‌توانید اندازه آنها را بر اساس بار تحمیل شده بر روی داربست تغییر دهید. این ویژگی پیمانکاران را قادر می‌سازد تا گزینه‌های مختلفی برای پروژه‌های بزرگ و کوچک خود داشته باشند. داربست‌های چکشی عالی و در دسترس هستند.

دریافت مشاوره خرید داربست و کفراژ

برای مشاوره انتخاب و خرید محصولات داربست و کفراژ و دریافت لیست قیمت محصولات تسکو
تسکو نماد اعتماد و ایمنی

مشاهده صفحات ما در آپارات و یوتوب

مهندس زمانی
مدیر فروش
0912-8888904
zamani@teskoco.com