جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تجهیزات ایمنی

تجهیزات ایمنی تسکو نماد اعتماد و ایمنی

در تسکو فلسفه شرکت ما با هدف ارائه طیف کاملی از راه حل‌ها و خدمات ایمنی سقوط به مشتریان با در نظر گرفتن ایمنی و کیفیت یکپارچه است. ما با ارائه محصولات همچون انواع تور نجات‌ ها، جان پناه موقت و سکوهای‌کار به‌همراه پشتیبانی فنی، آموزشی، تعمیر و نگهداری، این حوزه را هدایت می‌کنیم. ما با داشتن یک صنعت عمیق و دانش بازار و درک نیاز مشتریان به خود افتخار می‌کنیم. رشد فوق‌العاده ما در چنین مدت کوتاهی نشان‌دهنده اعتماد مشتری ما به محصولات و خدمات ما است که به ما الهام می‌دهد تا مسیر خود را در تأمین مکان کار امن‌تری برای  هم‌وطنان خود ادامه دهیم. تور ایمنی ما با مقررات دقیق جهانی مطابقت دارند و سالانه برای اطمینان از انطباق آنها در آزمایشگاه‌ها آزمایش می‌شوند.

تور نجات چه ویژگی دارد؟

تور نجات به منظور انحراف و جذب انرژی هنگام سقوط طراحی شده اند، بنابراین احتمال آسیب‌دیدگی فرد در حال سقوط را بطور قابل توجهی کاهش می‌دهد. هرچه ارتفاع سقوط بیشتر باشد، ضربه بیشتر خواهد بود. بنابراین انحراف شبکه تور نیز باید بیشتر باشد. تور ایمنی باید بتواند به اندازه کافی تغییر شکل داده یا منحرف شود تا تمام انرژی ناشی از ضربه سقوط را تا حداکثر ارتفاع سقوط برای طراحی جذب کند.
باید زیر تور به اندازه کافی فاصله از زمین داشته باشد تا فرد در حال انحراف تور به مانعی یا زمین برخورد نکند.

هنگام استفاده از سیستم تور نجات چه باید کرد؟

هنگام استفاده از سیستم تور نجات:

همانطور که در استانداردهای قانونی لازم است، همه تور نجات را در فاصله زیر خطر سقوط نصب کنید. به عنوان مثال، هیئت جبران خسارت کارگران نیاز به نصب تور ایمنی پرسنل در فاصله 4.6 متر (15 فوت) زیر منطقه کار دارد.اطمینان حاصل کنید که زیر تور به اندازه کافی فاصله دارد تا یک کارگر در حال سقوط هنگام پشتیبانی از نیروهای تحمیل شده به زمین، یا اشیا دیگر برخورد نکند.به کل منطقه احتمالی سقوط نگاه کنید و از بلامانع بودن آن اطمینان حاصل کنید. سقوط همیشه یک افتادن مستقیم از یک دهانه یا لبه ارتفاع نیست. این عامل در پل‌ها یا هنگام کار در ارتفاع در سایت‌های ساختمانی با لبه‌های تیز و عناصر سازه‌ای که از آن خارج می‌شوند، می‌تواند مهم باشد.اطمینان حاصل کنید که تور نجات فراتر از مرزهای سطح کار است. به عنوان مثال، راهنمای محافظت در برابر سقوط بیان می‌کند که تور حداقل 2.5 متر از مرزهای یک منطقه کاری امتداد دارد.

این روش‌ها را به کار بگیرید:

هنگام نصب، استفاده و نگهداری از تورایمنی، به توصیه‌های سازنده عمل کنید و یا اینکه از یک مشاور خبره کمک بگیرید.فقط پس از نصب صحیح تور ایمنی از آن استفاده کنید یا به آن اعتماد کنید.تور ایمنی را با دقت و به درستی نصب کنید تا از تماس با لبه‌های تیز جلوگیری کند.به طور مرتب تور را پاک کنید و اجازه ندهید که آوار در تور جمع شود.قبل از هر شیفت تور نجات را به صورت بصری بازرسی کنید تا مطمئن شوید که در وضعیت خوبی قرار ندارند.تور نجات را از نظر یکپارچگی و استحکام مرتباً آزمایش کنید. کاهش در معرض نور ماورا بنفش (اشعه ماورا بنفش یا نور خورشید)، سایر عناصر آب و هوایی و ساییدگی و پارگی منظم می‌تواند تور ایمنی را ضعیف کند. هنگام آزمایش، اطمینان حاصل کنید که تور حداقل ظرفیت جذب انرژی مشخص شده توسط سازنده را داشته باشد.تور نجات را بعد از انتقال به مکان جدید یا بعد از تعمیر، حتما آزمایش و تست کنید.پرش یا پرتاب اشیا به داخل تور نیندازید.تورها را روی زمین نکشید.

توجه:

 1. برج‌های دسترسی متحرک (climber) برای نصب تورهای نجات توصیه نمی‌شوند، زیرا هنگام حرکت می‌توانند در تورها گیر کنند.
 2. کار دسترسی به طناب بسیار تخصصی است. فقط افراد آموزش دیده و با صلاحیت باید کار دسترسی به طناب را انجام دهند.

نکات مربوط به حفظ و نگهداری سیستم تور نجات چیست؟

هنگام تعمیر سیستم تور ایمنی، تمام مشخصات سازنده را دنبال و پیگیری کنید. تور نجات باید روزانه یا طبق توصیه سازنده یا طبق قانون بررسی شوند.

هرگز از سیستم تور ایمنی با اجزای آسیب‌دیده استفاده نکنید. قبل از ادامه کار مطمئن شوید که یک تور نجات آسیب‌دیده بلافاصله از کار افتاده و تعمیر شده است. تورهای ایمنی می‌توانند در حین استفاده یا ذخیره‌سازی آسیب ببینند.

از موارد آسیب می‌‍‌توان به:

 • قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش
 • آب و هوای نامساعد مانند باد شدید، یخ یا برف
 • اشیای تیز یا ساییدگی‌های دیگر
 • جرقه یا قرار‌گرفتن در معرض گرما (مانند نزدیک منطقه‌ای که جوشکاری، سنگ زنی یا سوزاندن در آن انجام می‌شود).
 • ساییدگی ناشی از بارهای قبلی یا ضربه خاص.

 

از برسی‌های بصری شامل بررسی موارد زیر است:

 • نصب صحیح
 • توجه به سایش، بریدگی یا آسیب مشابه در ماده یا مش
 • آسیب به گرما یا اصطکاک
 • آسیب به دوخت
 • اتصالات آسیب دیده یا تغییر شکل داده شده‌است
 • آوار یا تجهیزات موجود در تور
 • نقص در گره‌های مش گره‌خورده‌
 • علائم دیگر خرابی یا آسیب

 

آزمایش منظم سیستم تور ایمنی شامل موارد زیر است:

 • هنگام نصب تور باید تست و آزمایش شوند.
 • قبل از هر شیفت کاری باید چک شوند.
 • بعد از هرگونه شرایط سخت آب و هوایی
 • از فرد مورد نظر (بعنوان مثال ، یک فرد ذی صلاح یا مهندس حرفه ای) بخواهید تور ایمنی را پس از برخورد با اشیا سنگین یا افراد بررسی کند.
 • کلیه بازرسی‌ها و آزمایش‌های انجام شده را ثبت کنید. همچنین تمام تعمیرات یا جایگزین‌ها را ثبت کنید، تاریخ هرگونه تعمیرات یا تعویض‌ها و اینکه چه کسی کار را انجام داده‌است، نشان داده‌شود.‌

جان پناه موقت(جامو)

حفاظ‌های ایمنی دائمی برای محافظت در برابر سقوط در اشکال و اندازه‌های مختلف برای رفع نیازهای محل کار وجود دارد. گاردریل‌های ایمنی با نصب دائمی ما در اندازه‌های مختلف طول، ارتفاع بنا به درخواست مشتری ساخته و پرداخته می‌شوند.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد محصول جان‌پناه (سیستم‌های حفاظ ریل) ما این است که در صورت لزوم می‌توان آنها را از نگهدارنده نرده خارج کرد. با کشیدن ساده یک پین، می‌توان قسمت نرده را از صفحه پایه خارج کرد. تنها چیزی که در جای خود باقی می‌ماند خود نگهدارنده نرده است. نصب آسان این محصول بهره‌وری را نیز بسیار افزایش می‌دهد.

ما سیستم‌های نرده ایمنی نصب شده روی زمین را ارائه می‌دهیم که می‌تواند در بسیاری از مناطق مانند ساختمان‌سازی‌ها، پتروشیمی‌ها، اسکله‌های بارگیری، کنترل دسترسی صنعتی و… استفاده شود. ما حتی سیستم‌های نرده سازه ای (فنسی) را طراحی می‌کنیم که برای نصب دائمی بر روی سازه و بدون نیاز به کارگر ماهر نصب و ساخته شده است.

دریافت مشاوره خرید تجهیزات ایمنی

برای مشاوره انتخاب و خرید تجهیزات ایمنی و دریافت لیست قیمت محصولات تسکو
تسکو نماد اعتماد و ایمنی

فهرست محصولات تجهیزات ایمنی

مشاهده صفحات ما در آپارات و یوتوب

مهندس زمانی
مدیر فروش
0912-8888904
zamani@teskoco.com