جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قالب‌بندی دیوارها

کاربرد دیوارها در سازه‌های بتنی به شرح ذیل می‌باشد:

دیوار برشی

shear wall وظیفهٔ خنثی کردن اثر بارهای جانبی وارد‌شده بر سازه را بر عهده دارد. دیوار برشی برای مقابله با بارهای جانبی متداولی همچون بار باد و بار زلزله طراحی می‌شود. دیوارهای برشی نوعی از سیستم‌های سازه‌ایی است که مقاومت جانبی ساختمان یا سازه را تأمین می‌کند. بارهای جانبی در یک صفحه و در طول بعد قائم دیوار اعمال می‌شوند. این نوع از بارها، معمولاً به وسیله اعضای دیافراگم یا جمع‌کننده به دیوار منتقل می‌گردند.

دیوار حایل

 retaining wall دیواری است، که بتواند به صورت یک سازهٔ نگه‌‎دارنده و تکیه‌گاهی برای پایداری سازهٔ دیگر می‌باشد. همچنین با جلوگیری از ریزش، و مهار خاک‌های تپه‌ها یا دیگر عوارض طبیعی مشرف به جاده‌ها یا ساحلی نزدیک به دریاها و دامنه‌های غیرطبیعی و به‌طور کلی هر جا که احتیاج به تکیه‌گاه جانبی باشد استفاده شود.

دیوار باربر

load bearing wall دیوار باربر به دیواری گفته می‌شود که، علاوه بر وزن خود وزن طبقات بالایی قرار‌گرفته بر روی آن و وزن سقف‌ها را نیز تحمل کرده و آن را به فونداسیون ساختمان انتقال می‌دهد. دیوارهای باربر می‌توانند داخلی یا خارجی باشند. دیوار باربر در انواع ساختمان‌هایی که نیاز به تقسیم‌بندی فضا دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معمولا در سازه‌های پیش‌ساخته که کاربرد مسکونی هم دارند می‌توان از این سیستم استفاده نمود. در حاضر بیشتر از قطعات بتنی در حصارکشی زمین‌ها یا دیوارهای صوتی بزرگراه‌ها و فضای شهری استفاده می‌شود. در اجرای سازه‌های خاک مسلح استفاده از پانل‌های دیواری پیش‌ساخته کاربرد فراوانی دارد و حتی بصورت طرح دار نیز تولید می‌گردند.

دیوار پیش‌ساخته

precast wall به دلیل افزایش سرعت اجرا و افزایش کیفیت قطعه بتنی با در نظر‌گرفتن محدویت‌های خاصی می‌توان خیلی از دیوارهای بتنی را بصورت پیش‌ساخته اجرا کرد.

دیوار نمایان یا معماری

architectural wall دیوارهای طرح دار که هم می‌تواند استفاده بصری داشته‌باشد و هم می‌تواند توامان سازه‌ایی باشد بسیار پرکاربرد است.

تسکو - تجهیزات قالبندی بتن تونل ترانشه روباز - زیرگذر امیرکبیر
تجهیزات قالبندی بتن تونل ترانشه روباز - زیرگذر امیرکبیر
تسکو قالب بتن میدان گازی بصره عراق
قالب بتن میدان گازی بصره عراق
تسکو-قالب بتن و داربست - بتن پس تنیده-کهریزک
بتن پس تنیده-کهریزک
تسکو-تجهیزات قالبندی آب شرین کن بندر عباس کیسون
تجهیزات قالب‌بندی آب شرین کن بندر عباس کیسون

نمونه پروژه‌های مربوط به قالب‌بندی دیوارها

دو پروژه شاخص مربوط به قالب دیوارها که توسط شرکت تسکو اجرا گردید، در پایین به شما معرفی می گردد:

پروژه تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران

پیمانکار : شرکت کوزو توپلو - ترکیه

پروژه توسعه میدان گازی بصره -عراق

پیمانکار : شرکت الیمامیه

بازدید از صفحات آپارات و یوتوب ما

 

مهندس زمانی
مدیر فروش
0912-8888904
zamani@teskoco.com